aplikacjewynalazki

Thermal Touch – technologia, która zamieni każdą powierzchnię w powierzchnię dotykową

Technologia produkcji ekranów dotykowych pozwala na budowę coraz większych, i coraz bardziej dokładnych, urządzeń. Ale nadal ma jedno ograniczenie – powierzchnia wrażliwa na dotyk zawsze będzie w pewien sposób ograniczona. Ale czy na pewno? Niemiecka firma Metaio pracuje nad rozwiązaniem, które będzie mogło zamienić wszystko w powierzchnię dotykową.

Opracowywana przez Metaio technologia o nazwie Thermal Touch, w odróżnieniu od technologii wykrywania dotyku w ekranach dotykowych, opiera się na wykrywaniu chwilowych zmian temperatury otoczenia, do jakich dochodzi w chwili, gdy dany obiekt zostanie dotknięty przez palec. Źródłem takiego podejścia do problemu wykrywania dotyku jest fakt, że Metaio GmbH od ponad dziesięciu lat zajmuje się technologią Augmented Reality – pomysł, który w przypadku ekranu dotykowego nie ma większego sensu, w przypadku gogli, które w czasie rzeczywistym prezentują rozszerzoną rzeczywistość użytkownikowi, wydaje się już być całkiem praktyczny. W rezultacie cały otaczający nas świat mógłby stać się interaktywny.

Droga do tego nie jest jednak aż taka prosta. Na razie Metaio dysponuje działającym prototypem, który zbudowano z dwóch kamer (światło widzialne oraz kamera termograficzna) oraz tabletu wyposażonego w odpowiednią aplikację. Firma twierdzi, że w ciągu pięciu lat technologia Thermal Touch mogłaby zostać wprowadzona na rynek.

podobne treści