internetWiadomość główna

The World Tomorrow – program telewizyjny Juliana Assange’a

Julian Assange nie daje o sobie zapomnieć. Jedni twierdzić będą, że to bardzo dobrze, inni, że ego od dawna jest dla niego ważniejsze niż walka o cokolwiek. Jak jest naprawdę – nie wiem. Wiem jednak, że już za dwa dni Julian Assange rusza ze swoim programem telewizyjnym.

Zgodnie z informacjami jakie przekazało Wikileaks, Julian Assange (choć nadal w areszcie domowym) skończył nagrywać dziesięć odcinków swojego programu telewizyjnego. Pierwszy odcinek programu o nazwie „The World Tomorrow” zostanie wyemitowany 17 kwietnia przez telewizję Russia Today. Wszystkie mają być sukcesywnie udostępniane online.

Wiem, że wróg mojego wroga, jest moim przyjacielem, ale czy przypadkiem Assange nie miał walczyć o prawdę i lepszy świat, a nie bezpośrednio z USA? Jeżeli tak, to podpinanie się pod założoną przez Kreml telewizję raczej mu nie pomoże. Sam Assange twierdzi, że: „Wiele ze spraw, które ujawniliśmy nie było przedstawione w odpowiedni sposób w głównych mediach. Jest oczywiście wiele chlubnych wyjątków, ale jeśli przyjrzymy się międzynarodowym stacjom, istnieją tylko dwie, o których warto wspominać – RT i Al Jazeera.”

The World Tomorrow” składać się ma z 10 odcinków, w których Julian Assange przeprowadzać będzie prawie półgodzinne rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Wśród nich znajdować mają się „politycy, rewolucjoniści, intelektualiści, artyści i wizjonerzy”.

Julian Assange ma nadzieję, że w programie uda mi się “uchwycić i przedstawić część tego rewolucyjnego ducha światowej publiczności. Moja własna praca nad WikiLeaks nie ułatwiła mi życia, ale dała nam platformę do wymiany pomysłów, które mogą zmienić świat.” Pożyjemy, zobaczymy.

[RT via The Next Web]

podobne treści