krótka piłkanews

The Verge: w styczniu oficjalna prezentacja konsumenckiej wersji Windowsa 10

Popularny portal donosi, że nowa odsłona systemu zostanie pokazana dziennikarzom na specjalnej konferencji Microsoftu, która odbędzie się pod koniec stycznia 2015 roku.

Jak przypomina The Verge, termin ten zdaje się pokrywać z dotychczasowymi zapowiedziami firmy, która jakiś czas temu wspominała o nim w kontekście zamiarów rychłego ujawnienia informacji o konsumenckiej wersji OS-u. Co naturalne, deklaracje te spotkały się wówczas z typową reakcją mediów, które wywołały falę spekulacji na temat możliwej premiery systemu na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas. Według portalu, scenariusz ten z pewnością można uznać za fałszywy, bowiem Microsoft podjął już decyzję o organizacji własnego eventu, który ruszy tuż po tym wydarzeniu.

Zgodnie z informacjami serwisu, planowana konferencja giganta będzie o wiele dłuższa i bogatsza od poprzedniej sesji tego typu, poświęconej wariantowi Technical Preview systemu. Zdaniem Verge, stanie się tak głównie z uwagi na chęć szerokiego omówienia funkcji i nowinek, które trafią na komputery wraz z premierą nowej, odświeżonej wersji Windowsa. Do najciekawszych punktów programu zaliczają się podobno zmiany w ogólnym designie OS-u oraz nowy, tajemniczy interfejs dotykowy Continuum.

Poza tym mamy też dowiedzieć się czegoś o przebiegu planowanej unifikacji platform oraz przyszłości urządzeń z Windowsem Phone 8. Niewykluczone, że wśród poruszanych tematów znajdzie się także UI Xboxa One. Według Verge, gigant z Redmond powinien dokonać oficjalnej zapowiedzi konferencji jeszcze przed końcem tego roku. Czekamy.

Źródło: The Verge

podobne treści