krótka piłkanews

The Verge: Microsoft szykuje premierę dwóch nowych smartfonów z Windowsem Phone 8.1

Zdaje się, że wchłonięcie Nokii przez Microsoft nie odbije się negatywnie na częstotliwości debiutów nowych urządzeń amerykańsko-fińskiego tandemu. Znany i niezwykle popularny portal The Verge donosi, że gigant z Redmond zamierza zaprezentować w najbliższych dniach aż dwa nowe smartfony z serii Lumia.

Taką informację przekazały serwisowi jego anonimowe źródła, które miały być świadkiem nieoficjalnej prezentacji tych urządzeń przeprowadzonej w trakcie wewnętrznego spotkania udziałowców firmy. Według ich niepotwierdzonych doniesień, pierwszym ze smartfonów pokazanych tam przez szefa działu urządzeń w Microsofcie, Stephena Elopa był model o nazwie kodowej „Superman”, opisywany jako „selfie phone” z 4,7-calowym wyświetlaczem i niezłą, 5-megapikselową kamerą frontową. Jak wskazuje na to bardzo wiele mówiący pseudonim gadżetu – prawdopodobnie będzie on aparatem z niskiej  bądź średniej półki cenowej, dedykowany osobom często dzielącym się swoimi zdjęciami za pośrednictwem rozmaitych mediów społecznościowych

Druga ze słuchawek nosi ponoć wstępną nazwę „Tesla” i będzie „przystępnym cenowo smartfonem z górnej półki sprzętowej”. Według informatorów The Verge, gadżet zostanie wyposażony w kamerę korzystającą z technologii PureView i zadebiutuje na rynku jako bezpośredni następca słuchawki Lumia 720. Zdaniem źródeł serwisu, wygląd urządzenia będzie wzorowany w dużej  mierze na designie Lumii 930, od której ma być jednak nieco lżejszy i chudszy.

Jak informuje Verge – obydwa smartfony trafią do sklepów już niebawem, co doskonale pokrywa się z treścią wewnątrz-firmowej notki informującej o rychłej premierze nowych gadżetów firmy, która wyciekła kilka dni temu do sieci. O tym czy tak też będzie w rzeczywistości przekonamy się zapewne już w przyszłym miesiącu.

Źródło: The Verge via Gizmodo.com

podobne treści