tabletyWiadomość główna

The Times dopłaci do Nexusów 7

Rupert Murdoch, choć przedwczoraj ogłosił zamknięcie The Daily, nie rezygnuje z tabletów. Należąca do niego The Times, jedyna większa brytyjska gazeta, która stosuje na swoich stronach tzw. paywall, ma zamiar subsydiować zakup tabletów Nexus 7 w zamian za cyfrową prenumeratę.

Jeśli czytelnik zdecyduje się na zakup Nexusa 7 32GB od The Times, będzie mógł go otrzymać za jedyne 50 funtów. Pod warunkiem oczywiście, że zdecyduje się na cyfrową prenumeratę i przez 18 miesięcy będzie płacił gazecie 17,33 funta, czyli całość kosztować będzie 361,94 funtów. Jeśli użytkownik zapłaci za wszystko za jednym zamachem, cena tabletu i prenumeraty wynosić będzie 299 funtów.

News Corp zachowuje się w tym wypadku dokładnie tak samo jak operatorzy telefonii komórkowej, którzy dokładają się do zakupu urządzenia pod warunkiem zobowiązania do miesięcznej opłaty za oferowane przez nich usługi. W przypadku gazety jest to dość nowatorskie podejście, ale przynajmniej usprawiedliwia opłaty za dostęp do treści.

I teraz powstaje dylemat – cieszyć się z tego i mieć nadzieję, że taki system dystrybucji się przyjmie i tablety będzie można dostać za grosze, czy nie, bo oznaczałoby to regularne płacenie za treści w Internecie?

[The Verge]

podobne treści