smartfony

The Light Phone – minimalistyczny telefon, którego nie powstydziłoby się Apple

Właściciele współczesnych smartphone’ów nie mogą narzekać na brak funkcji. Można nawet powiedzieć, że nietrudno zapomnieć, iż wypełnione dziś multimediami i aplikacjami urządzenie służyło kiedyś tylko do dzwonienia. I właśnie do tych czasów nawiązują twórcy minimalistycznego The Light Phone.

Urządzenie o wymiarach zbliżonych do karty kredytowej jest bardzo proste. The Light Phone może bowiem jedynie wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne oraz wyświetlać czas. Nie ma mowy o pisaniu maili, oglądaniu wideo czy nawet wysyłaniu wiadomości SMS. Nie posiada nawet klasycznej książki telefonicznej, ponieważ w swojej pamięci może przechować tylko dziewięć numerów. The Light Phone ma też przycisk włączania umieszczony na górze, klawiaturę, głośnik i mikrofon, gniazdo micro USB oraz slot na kartę SIM.

Czy takie urządzenie może przyciągać uwagę potencjalnych użytkowników? Okazuje się, że tak, ponieważ już w 2015 roku udało się zebrać za pośrednictwem Kickstartera pieniądze potrzebne do tego, by uruchomić produkcję The Light Phone.

Pierwsze urządzenia trafiły do osób, które wsparły projekt na Kickstarterze, w styczniu tego roku, teraz zamówić je mogą także osoby, które nie miały wcześniej nic wspólnego z projektem. Telefon ma trafić na rynek pod koniec maja bieżącego roku w cenie 150 dolarów. Trochę dużo jak na feature phone, ale z drugiej strony chyba żadne urządzenie tego typu nie kładzie takiego nacisku na design.

Ilustracja: Light

podobne treści