newssmartfony

The Information: Google wstrzymuje prace nad programem Android Silver

Nie dalej jak kilka miesięcy temu media obiegła wiadomość, że internetowy gigant zamierza rozpocząć prace nad projektem, który miał skutkować wprowadzeniem na rynek całej grupy urządzeń przypominających smartfony z jego flagowej serii Nexus. Niestety, coraz więcej wskazuje na to, że kwietniowe wieści ostatecznie nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jak twierdzi redakcja portalu The Information, Google zwątpiło w możliwość rynkowego powodzenia Androida Silver i postanowiło na razie wstrzymać prace nad dalszą realizacją programu.

Według doniesień serwisu, taka, a nie inna decyzja Google jest podyktowana przede wszystkim powstałymi opóźnieniami wynikającymi ze zmian wewnątrz struktur firmy, zmagającej się z wypełnieniem luki po odejściu Nikesha Arory, nadzorującego w przeszłości jej negocjacje w sprawie partnerstwa z sieciami telekomunikacyjnymi i producentami smartfonów. Drugą z przyczyn wstrzymania realizacji przedsięwzięcia jest ponoć projekt Android One, który zdaje się w tej chwili pochłaniać całą uwagę dywizji odpowiedzialnych za urządzenia mobilne sygnowane symbolem Google.

Zgodnie z informacjami portalu, swoją w tymczasowym zawieszeniu prac nad programem odegrały też prawdopodobnie narastające wątpliwości giganta z Mountain View, tracącego wiarę w sens wdrożenia inicjatywy, która nie spotkała się z najcieplejszym przyjęciem jego potencjalnych partnerów. Zdaniem The Information, niewykluczone, że w przyszłości Google powróci jeszcze do tego projektu, ale wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego o wiele później

Tak jak informowaliśmy w kwietniu, z treści większości nieoficjalnych wycieków wynikało, że urządzenia z serii Android Silver miały stanowić całą rodzinę smartfonów przypominających gadżety z doskonale znanej serii Nexus, ale sprzedawanych pod marką ich prawdziwych producentów. Wszystkie firmy chętne do wzięcia udziału w programie miały dostosować się do reguł narzuconych przez Google, w zamian za jego wydatną pomoc przy szeroko pojętej promocji i sprzedaży smartfonów. Budżet na to przedsięwzięcie miał ponoć wynosić nawet miliard dolarów.

Oczywiście, doniesienia The Information należy potraktować z delikatnym przymrużeniem, ale faktem jest, że coraz więcej wskazuje na to, iż przyszłość programu rzeczywiście stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści