krótka piłkawtf

„The Death Star was an Inside Job”

Lubicie teorie spiskowe? Oto najnowsza, która w świetny sposób tłumaczy dlaczego niedoświadczonemu pilotowi udało się jedną torpedą zniszczyć najlepiej ufortyfikowaną stację bojową galaktyki.

Zauważyliście, że jedynym członkiem załogi Gwiazdy Śmierci, który przetrwał atak Rebelii, był Darth Vader? Tak się składa, że było on również ojcem pilota, który rzekomo zniszczył stację bojową Imperium. Przypadek? Skądże znowu. A w przypadku incydentu, który doprowadził do zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci takich przypadków było zbyt dużo.  To musiał być spisek.

Krótki film dokumentalny „Luke’s Change: an Inside Job” jest oczywiście parodią filmów z serii „Loose Change”, które przedstawiają wydarzenia z 11 września jako zaplanowaną przez amerykański rząd akcję wymierzoną przeciwko swoim własnym obywatelom, by zyskać pretekst do przykręcenia im śruby.

Nie jesteśmy tu jednak po to by roztrząsać czy oficjalna wersja wydarzeń z 11 września ma sens, czy nie. Sama historia przedstawiona w „Luke’s Change: an Inside Job” przedstawiona jest w na tyle logiczny sposób, że właściwie trafia do mnie bardziej, niż scenariusz, który od 36 lat próbuje nam sprzedać Lucas.

Zobaczcie sami i zdecydujcie kto ma rację ;-)

podobne treści