gadżetytabletyWiadomość główna

The Brydge: Zamień iPada w MacBook Air

Apple raczej nie zamierza stworzyć hybrydy iPada i MacBooka. Co nie znaczy, że coś takiego nie byłoby przydatne. Tak przynajmniej uważają pomysłodawcy The Brydge – klawiatury do iPada, która ma zapełnić tę lukę.

Pomysłodawcy, którzy mają już na swoim koncie opracowanie smartphone’a Oona, chcą zebrać 90 000 dolarów na opracowanie i wdrożenie klawiatury The Brydge. Czym miałaby się ona różnić od dziesiątków innych plastykowych akcesoriów do iPada? Przede wszystkim tym, że The Brydge ma wyglądać i działać tak jakby zostało zaprojektowane przez Apple. Można więc przede wszystkim spodziewać się wykorzystania wysokiej jakości aluminium i designu, który przypominać ma produkty Apple. W połączeniu z iPadem powstać ma coś na kształt MacBook Air.

Do najważniejszych cech proponowanego urządzenia zaliczyć można niską wagę, która ma oscylować w okolicach 600 gramów i mieć niecałe 9 milimetrów grubości. Bardziej zaawansowany model zawierać ma wbudowane głośniki.

Czyli ogólnie wszytko ma działać płynnie i być estetyczne. Jedyny problem to cena. Osoby, które jako pierwsze zainteresowane były wsparciem projektu mogły to zrobić za 150 dolarów (wersja bez głośników) lub za 180 dolarów (wersja z głośnikami). Ostatecznie The Brydge sprzedawane ma być za 170 i 210 dolarów. Ale pomysł spotkał się najwyraźniej z uznaniem, ponieważ zebrano już prawie dwa razy więcej niż potrzebne było do sfinansowania projektu.


[The Brydge via CNet]

podobne treści