wtf

The Boring Company będzie sprzedawać… Klocki

Elon Musk ma coraz dziwniejsze pomysły marketingowe. Niedawno postanowił sprzedawać miotacze ognia, później wystrzelił samochód w kosmos. Teraz jego firma Boring Company zamierza sprzedawać… Klocki.

Nie będą to oczywiście zwykłe klocki, w końcu Boring Company nie jest zwykłą firmą. Będą to zestawy wykonane z wydobytych przez nią podczas drążenia tuneli skał. Klocki te mają posiadać mechanizm, który będzie pozwalał połączyć je ze sobą, na wzór klocków LEGO. Będą też wydrążone w środku, by były lżejsze niż zwykłe skały.

Na pierwszy ogień mają pójść zestawy, które pozwolą zbudować repliki konstrukcji znanych ze starożytnego Egiptu, więc można spodziewać się piramid, Sfinksa czy świątyni Horusa. Niestety, nie wiadomo jakie dokładnie będą wymiary klocków Boring Company, ale trochę enigmatyczna w tym kontekście zapowiedź Muska, że będą one „lifesize” może znacznie ograniczyć liczbę chętnych. Na razie nieznane są też ich ceny.

Trzeba przyznać, że jest to jakiś pomysł na wykorzystanie materiału wydobywanego podczas drążenia tuneli, a znalezienie zastosowania dla niego było już od jakiegoś czasu jednym z większych problemów Boring Company. Firma rozważała na przykład wykładanie tuneli elementami wykonanymi z wydrążonych skał, zamiast betonem, albo wykorzystywanie ich jako materiału budowlanego. Może w tym ostatnim tkwi rozwiązanie zagadki „lifesize” zapowiadanych przez Muska klocków?

Zdjęcie: Flickr/missgien

podobne treści