newssprzęt

TH: w październiku premiera pierwszego, multiplatformowego zegarka Microsoftu

Wszystko wskazuje na to, że gigant z Redmond niebawem dołączy do grona producentów posiadających w swym portfolio własne urządzenia z szeroko pojętej kategorii „fitness”. Według doniesień serwisu Tom’s Hardware, już za kilka miesięcy do sklepów powinien trafić pierwszy, autorski smartwatch Microsoftu. Co już dziś wiadomo na temat tego gadżetu?

Zgodnie z informacjami portalu, pasek zegarka został zaprojektowany tak, aby przymocowany do niego wyświetlacz mieścił się domyślnie po wewnętrznej, a nie – jak ma to miejsce w wypadku większości najnowszych urządzeń tego typu – po zewnętrznej stronie nadgarstka jego użytkownika. Według TH, projektanci gadżetu uznają tego rodzaju rozwiązanie za zwyczajnie bardziej naturalne i są zdania, iż powinno ono przypaść do gustu przeważającemu gronu konsumentów. Co ciekawe, umiejscowienie ekranu ma podobno nie być jedynym elementem wyróżniającym sprzęt z całego tłumu podobnych urządzeń tego typu. Jak donosi Tom’s Hardware, design zegarka będzie dość znacząco różnić się od wyglądu większości smartwatchów konkurencji. W przeciwieństwie do LG G Watcha czy Samsunga Gear Live, nowe cacko Microsoftu będzie podobno cienkie, lekkie i kojarzące się raczej z gadżetami w rodzaju opaski Nike Fuelband.

Jak to już w wypadku podobnych wycieków bywa, informatorzy serwisu nie omieszkali podzielić się z nami garścią wieści na temat możliwej specyfikacji zegarka. Tak jak moglibyśmy obstawić to w ciemno, pod jego maską znajdziemy ponoć pokaźny zestaw 11 czujników odpowiedzialnych, co oczywiste, za dokonywanie pomiarów istotnych z punktu widzenia zdrowia jego posiadacza. Wśród nich nie powinno oczywiście zabraknąć obowiązkowych już niemal przyrządów w rodzaju pulsometru czy krokomierza.

Najważniejszym elementem wydaje się wzmianka o tym, że zegarek MS nie będzie dedykowany wyłącznie urządzeniom pracującym pod kontrolą OS-ów spod znaku Windowsa. Według doniesień TH, z jego dobrodziejstw bez problemu będą mogli korzystać posiadacze smartfonów, tabletów bądź komputerów z Androidem, iOS czy OS X.

Wstępna data premiery zegarka została ponoć wyznaczona na październik tego roku. Na razie nie wiadomo nic na temat jego możliwej ceny.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści