naukanews

Test narkotykowy dla domowych inkwizytorów

Rodzice, których nastoletnie dziecko stało się jakby nieobecne, nosi przywieszki z ziołowym symbolem i wytapetowało pokój plakatami Boba Marleya nadal nie mają pewności. Mogą tylko podejrzewać, że latorośl eksperymentuje z substancjami, z którymi oni eksperymentowali 30 lat wcześniej.

Brytyjscy naukowcy pracują nad czujnikiem, który da rodzicom pewność. Vantix będzie dostępny za dwa lata w cenie około 350 funtów za urządzenie (plus 10 za każdy test). Test wykrywa w ślinie marihuanę, kokainę i inne narkotyki, łącznie dziesięć. Jeśli rodzice będą potrącać za każdy test z kieszonkowego, problem narkotyków rozwiąże się sam – skończy się wskutek braku funduszy. [Kat Hannaford/giz, Med Guru]

podobne treści

 • Anonim

  Marihuana to taki sam lub nawet lżejszy narkotyk jak alkohol. Czemu zatem urządzenie nie wykrywa obecności tej substancji w organizmie?

 • kublon1

  „wykrywa w ślinie marihuanę, kokainę i inne narkotyki, łącznie dziesięć. ”

  Jednorazówka w aptece kosztuje 80 gr. …

 • kindof

  Narkotyki nie są złe! Źli są rodzice którzy nie potrafią wychować dzieci tak by nie uciekały w żaden nałóg, bez względu na to czy jest to palenie trawy, oglądanie polstatu, nikotyna, kawa, scrabble, onanizm, alkohol, internet, pisanie głupich komentarzy na gizmodo.
  Ktoś kto napisał „problem narkotyków rozwiąże się sam – skończy się wskutek braku funduszy.” powinien bardzo zastanowić się jakie ma kompetencje by publicznie wypisywać takie brednie, ale może kiedy będzie miał własne dziecko które wyniesie z domu telewizor żeby spłacić długi to uświadomi sobie jakim był ignorantem.

 • Anonim

  kublon1, hahah, 4 lata pale ziolo i 7 tych testow nie wykrylo u mnie nic. zajebista skuteczność :) w dodatku wiekszosc tych za 50zł na mocz nic nie wskaże:)

 • oszczyp

  „kublon1, hahah, 4 lata pale ziolo i 7 tych testow nie wykrylo u mnie nic. zajebista skuteczność :) w dodatku wiekszosc tych za 50zł na mocz nic nie wskaże:)”
  To pewnie palisz polskie zioło, czyli majeranek maczany w jakimś kleju, dlatego test nie działa