news

Test: Flash 10.1 na Androidzie. Wniosek: Kiepski pomysł.

Krótkie wniosek z testu szybkości Androida 2.2: bez Flasha 10.1, jego przeglądarka bije na głowę konkurencję. A z Flashem? Pędzi jak sanki po asfalcie.

Goście z PocketNow sprawdzili Nexusa One działającego na Androidzie 2.2 i porównali go z iPhonem 3GS z Operą Mobile 10 i HTC HD2. Czas ładowania stron na Nexus One był znacznie dłuższy niż na iPhonie i nieco dłuższy niż na HD2. A kiedy na stronie znajdowały się flashowe elementy, przeglądarka zacinała się przy przewijaniu strony. Z Flashem przeglądanie stawało się po prostu udręką.

Oczywiście należy pamiętać, że to dopiero wersja beta wtyczki Flasha. Być może zostanie poprawiona, by działała lepiej. Ale już te pierwsze testy współgrają znakomicie z opinią Apple o Flashu.

Należy więc sobie postawić pytanie: czy warto? Czy posiadanie telefonu, na którym działa Flash, jest tak istotne, by ktoś oddał za to szybkość i wygodę użytkowania? Może jednak lepiej zastanowić się nad iPhonem, który Flasha ma w głębokim poważaniu? A może wybrać bodaj najlepszą opcję: Androida 2.2 bez Flasha? [Adam Frucci/giz, PocketNow, Electronista]

podobne treści

 • fama

  Zadziwiajace ze strona z animowanymi elementami dziala wolniej niz bez nich:)
  Ciekawe jak by dzialala gdyby ktos zrobil te animowane elementy w html5+js + costam. Ja sadze ze dzialaloby jeszcze wolniej.
  Generalnie opinia jest taka ze najlepiej jest ustawic flasha jako „on demand” czyli odpala sie flash wtedy kiedy klikniemy na jakis filmik/element animowany .Mozna miec i flasha i szybkie ladowanie /przewijanie stron.Zreszta ci sami goscie zrobili drugi filmik pt. „round 2” gdzie testuja wlasni w takim trybie

 • couch

  Szybkosc przegladarek bez flasza z mozliwoscia ogladania filmow rozwiazuje na androida skyfire versja 2.1 – http://www.youtube.com/watch?v=JYphVZVWF5o&feature=related

 • blabla

  mam nadzieję że po update’cie do androida 2.2 będę mógł wyłączyć flasha, bo jeśli nie to nie ma sensu robić update’u. na windowsach sprawdzoną metodą blokowania flasha jest jego nieinstalowanie (świetnie wtedy wszystko działa)

 • Dawid Krysiak

  fama: ja zmieniłem na swojej stronce „kontener” zdjęć z flasha na jquery i stronka nie dosyć że ładuje szybciej zdjęcia, wygląda to równie efektownie jak we flashu to jeszcze bezproblemowo oglądam zdjęcia na htc tytn II, na którym flash chodzi tak jakby miał umrzeć nagłą śmiercią.