zdrowie

Test ciążowy dostępny w pubie urozmaici randki

W Pubie 500, knajpie działającej w Minnesocie, klientki mają możliwość przekonać się, czy aby nie oczekują potomstwa. Wystarczy, że skorzystają z testów ciążowych dostępnych zainstalowanym w pubie automacie. Dlaczego w takim miejscu pojawił się dystrybutor testów?

Inicjatywa wzięła się z troski o nienarodzonych. Właściciele lokalu namawiają panie, które mogą być w ciąży, ale jeszcze nie miały możliwości zrobić testu, by wykonały go właśnie na początku w barze. Chodzi o to, by kobiety, które mają zostać matkami, nie piły alkoholu. Jeśli okaże się, że dana klientka jest w ciąży, lepiej by od razu zrezygnowała ze spożywania napojów wyskokowych, ponieważ szkodzą one rozwojowi układu nerwowego płodu i zdrowiu dziecka, które ma się narodzić.

Automat został dostarczony przez organizację Healthy Brains for Children. Zgodnie z nazwą, propaguje ona wśród ciężarnych tryb życia sprzyjający zdrowiu potomstwa. Pomysłodawcy umieszczenia dystrybutorów w pubie planują namówić do współpracy kolejną setkę pubów w okolicy Minneapolis-St. Paul.

Cena każdego testu wynosi 3 dolary, ale ani cent nie ląduje w kieszeni właściciela Pubu 500, Toma Fredericka. Ryzykuje on też spadek obrotów!

Jest też jednak nadzieja, że dzięki automatowi z testami pewnego dnia wzrośnie sprzedaż obiadów rodzinnych w barze. Pary będą z sentymentem wracać do miejsca, w którym dowiedziały się, że rodzina się powiększy.  [Daily News, The Mary Sue]

podobne treści