samochody

Tesla zaprezentuje elektryczną ciężarówkę 26 października

Elon Musk pochwalił się na Twitterze planowaną datą prezentacji ciężarówki Tesli. Odbędzie się ona w Hawthorne 26 października tego roku i już tego samego dnia, będzie można zobaczyć pojazd w akcji.

Od wielu miesięcy Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką, która, choć coraz więcej o niej wiadomo, nadal skrywa jeszcze wiele tajemnic. Jednak już niedługo. Pierwszy pokaz nowego pojazdu odbędzie się już 26 października.

Z tego, co ujawnił Musk, wiadomo, że ciężarówka zostanie zaprezentowana w akcji. Jak twierdzi sam CEO Tesli, pojazd to prawdziwa „bestia, którą warto zobaczyć na własne oczy”.

Na razie pozostaje nam wierzyć Muskowi na słowo, ale już teraz znane są niektóre szczegóły na temat tego pojazdu. Wiemy na przykład, że jak na ciężarówkę, będzie on miał niewielki zasięg, bo wynosić ma on 200-300 mil z ładunkiem. Tesla ma nadzieję, że jej elektryczna ciężarówka sprawdzi się na rynku przewozów regionalnych, można więc podejrzewać, że, wbrew słowom Muska, pojazd nie będzie należał do największych w swojej klasie. Elektryczna ciężarówka Tesli ma też oferować pewne funkcje z zakresu autonomicznej jazdy, ale na razie mało na ten temat wiadomo.

Wiadomo za to, że końcowe prace nad ciężarówką przeciągnęły się trochę. Początkowo samochód mieliśmy zobaczyć jeszcze w tym miesiącu. Teraz okazuje się, że na oficjalną prezentację będziemy musieli poczekać do 26 października.

Zdjęcie: Flickr/minnibeach

podobne treści