news

Tesla przewidział komórki już 100 lat temu

Może był czarnoksiężnikiem, może wróżbitą, a może po prostu wizjonerem. Ale z pewnością Nikola Tesla był geniuszem. Oto, co powiedział w wywiadzie dla New York Timesa w 1909 roku.

Na przykład wkrótce będzie możliwym, by przedsiębiorca z Nowego Jorku przekazywał instrukcje, które natychmiast pojawią się na piśmie w Londynie czy gdziekolwiek indziej. Będzie mógł zadzwonić ze swojego biura i rozmawiać z dowolnym właścicielem aparatu telefonicznego na świecie. Koniecznym będzie jedynie noszenie ze sobą niedrogiego urządzenia, nie większego niż zegarek. Jego posiadacz będzie mógł słyszeć rozmówcę gdziekolwiek się znajdzie, na morzu czy na lądzie, poprzez tysiące mil. Każdy będzie mógł przekazywać mowę czy śpiew do najdalszych krańców świata. A tą samą drogą jakikolwiek obraz, rysunek czy wydruk będzie mógł być przekazany w to czy inne miejsce. I będzie można obsługiwać miliony takich urządzeń z jednej stacji.

Facet, który zrewolucjonizował energetykę i przegrał o kilka dni wyścig o patent na radio najwyraźniej miał wgląd do przyszłości. Ciekawe, co jeszcze przewidział? [Jesus Diaz/giz, Popular
Mechanics
, Telegraph,
Recombu]

podobne treści

  • robert.lotocki

    Tesla był geniuszem, nie tylko geniuszem fizyki, łączył często wiedzę która na pozór była wiedzą ezoteryczną z czystą nauką – fizyką. Ponoć wiedział jak pozyskać czystą energię z Natury, jednak fukncjonariusze FBI dosyć skrzętnie pochowali jego zapisane na papierach myśli…

  • j48

    jest proste wytłumaczenie . Tesla miał kontakt z Pozaziemianinami. np.z Plejaranami. Przenieśli go w Przyszłość i pokazali mu co się stanie i co będzie … Poruszając się w w czasie przeszłość i przyszłość można uzyskać wiedzę informacyjną ,trudniejsza sprawa z wykorzystaniem jej . Druga informacja to sięganie do wiedzy -tzw świadomości w obrębie Ziemi. Tu na Ziemi istniały różne cywilizacje ./Atlantyda. zapisy z ved./ wszechświat roi się od mądrych i rozwiniętych ludzkich istot . Latają po wszechświatach i dokonują wielu eksperymentów . Obserwują Nas . i czasami podpowiadają jaką iść drogą wysyłając impulsy .jest jeden człowiek w Szwajcarii ma kontakty od 60 lat … warto poznać jego” przygody” bo to lepsze niż JuliuszaVerne opowieści . eraintegracji.pl.tl < tu macie klucz do poszukiwań .. i zrozumienia ,że sami nie jesteśmy we wszechświecie.

  • groovemanager

    Przegrał patent i stracił masę kasy na procesowanie. Jednak po śmierci zwrócono mu honor i przyznano, że radio jest jego zasługą.