samochody

Tesla prezentuje Model 3

Tesla Motors zaprezentowało wczoraj nowy samochód. Nazywa się on Tesla Model 3 i według zapowiedzi ma on przyczynić się do popularyzacji elektrycznych pojazdów. Głównie ze względu na swoją cenę.

Tesla Model 3 to najnowszy pojazd w asortymencie założonej przez Elona Muska firmy motoryzacyjnej. Do setki rozpędza się w ciągu niecałych 6 sekund, a jego elektryczny silnik oferuje moc o jedną piątą większą, niż w przypadku Tesla Model S. Wspierający funkcję szybkiego ładowania akumulator ma wystarczyć na przejechanie niecałych 350 kilometrów na jednym ładowaniu, a producent zapewnia, że cały czas trwają prace by osiągi te poprawić.

Model będzie posiadał napęd na tylne koła, lub na obie osie. We wnętrzu znalazło się miejsce dla dużego, ustawionego poziomo wyświetlacza o przekątnej 15 cali, za pomocą którego będzie można zarządzać ustawieniami samochodu oraz multimediami. Zamontowane w samochodzie czujniki będą mogły być wykorzystane przez oprogramowanie samochodu kiedy kierowca włączy funkcje wspomagania jazdy podczas takich manewrów jak na przykład parkowanie.

Jak to wszystko ma się przekładać na cenę? W założeniu Tesla Model 3 ma stać się popularnym samochodem elektrycznym, więc musiało to znaleźć odbicie w jego cenie. I rzeczywiście, jest to najtańszy z dotychczasowych samochodów Tesli, choć nie można powiedzieć o nim, że jest tani, przynajmniej nie z polskiej perspektywy – Tesla Motors wyceniło go na bowiem na 35 tysięcy dolarów w wersji podstawowej. Nie zmienia to jednak faktu, że choć produkcja tego samochodu rozpocznie się w drugiej połowie 2017 roku, już teraz zarezerwowało go ponad 120 tysięcy klientów.

Zdjęcie: Tesla Motors

podobne treści