samochody

Tesla Model S z najlepszym przyspieszeniem do 60 mph

Nie od dziś wiadomo, że Tesla Model S jest samochodem, który może pochwalić się świetnymi osiągami. Ale raczej trudno się było spodziewać, że ma lepsze przyspieszenie niż Ferrari LaFerrari, Porsche 918 czy McLaren P1.

Przynajmniej jeśli chodzi o wyniki uzyskane w teście przyspieszenia od 0 do prędkości 60 mph (96,54 km/h) organizowanym przez magazyn Motor Trend, w którym Tesla Model S P100D osiągnął wynik, jakiego nie osiągnął jeszcze nigdy żaden produkcyjny samochód. Żeby rozpędzić się do prędkości 60 mph, samochód potrzebował zaledwie 2,275507139 sekundy.

Co ciekawe, normalnie samochód ten nie jest w stanie osiągnąć takiego wyniku. Jego osiągnięcie możliwe jest dopiero, jeśli włączy się specjalny tryb, nazwany przez inżynierów Tesli Ludicrous+, który został zaimplementowany w najnowszej aktualizacji (v8.0 release 2.52.22) oprogramowania samochodu jako easter egg. Po jego aktywacji, samochód przez kilka minut podgrzewa baterię i wstępnie schładza silniki, przygotowując je na dodatkowe obciążenia. Jak się okazuje, dzięki temu możliwe jest osiągnięcie lepszych wyników, niż chwali się tym oficjalnie Tesla Motors – w oficjalnych danych producent podaje, że od 0 do 60 mph model ten rozpędza się w 2,5 sekundy.

Choć, jak się okazuje, w tym teście Tesla Model S P100D nie ma sobie równych, Motor Trend podaje, że w przypadku większych prędkości samochód ten przegrywa z konkurencją. Dla porównania do 70 mph szybciej rozpędzi się Ferrari LaFerrari, natomiast do 80 mph wygrywają już Porche 918 i McLaren P1.

Zdjęcie: Flickr/raneko

podobne treści