newssamochody

Tesla ma opóźnienia w produkcji Modelu 3

Elon Musk czasem traktowany jest przez media jak współczesny następca Nikoli Tesli i rzeczywisty odpowiednik Tony’ego Starka. Jednak nie umniejszając jego zasług, nie wszystko za co się zabierze, zawsze realizowane jest bez problemów. Najnowsze dotyczą produkcji Tesli Model 3.

Choć Tesla Motors zamierza niebawem rozszerzyć swoja linię również o ciężarówki, na razie firma zmaga się z problemami związanymi z Modelm 3. Samochód ten zadebiutował w lipcu tego roku, ale jego produkcja nie odbywa się w takim tempie, jak to zakładano.

Zamówień jest co prawda sporo, ale do tej pory linię montażową opuściło jedynie 260 egzemplarzy tego modelu, choć Elon Musk zapewniał wcześniej, że we wrześniu linię produkcyjną opuści około 1500 pojazdów. W ręce klientów trafiło jeszcze mniej samochodów, bo jedynie 220 egzemplarzy.

Tesla Motors twierdzi, że opóźnienia wynikają z tego, że uruchomienie części podsystemów produkcyjnych zajęło dłużej niż początkowo planowano. Problemy pojawiły się zarówno w fabryce w Kalifornii, jak i w Gigafactory w Nevadzie. Tesla uspokaja, że problemy nie pojawiają się w łańcuchu dostaw od podwykonawców i realizowane są one płynnie.

Ilustracja: Tesla Motors

podobne treści