smartfony

Tesla buduje własnego smartphone’a?

Jednego nie można odmówić Elonowi Muskowi – ilości pomysłów. Przedsiębiorca zwany czasem wizjonerem, potrafi jednego dnia wystrzelić samochód w kosmos, by kolejnego proponować coś dużo bardziej przyziemnego. A czasem nawet podziemnego. Teraz Musk chciałby zająć się smartphone’ami.

Właściwie to Musk smartphone’ami interesuje się od jesieni ubiegłego roku, a zapewne nawet dłużej, ale to właśnie pod koniec listopada w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające koncepcyjną wersję smartphone’a z logiem Tesli na obudowie. Zbiegło się to w czasie z niespodziewanym wypuszczeniem przez Teslę własnego powerbanku, więc nie wydaje się to być aż tak nierealnym pomysłem. Ani szczególnie rewolucyjnym, w końcu niejeden producent samochodów z wyższej półki stara się o smartphone’a z własnym logo. Niemniej wtedy zainteresowanie smartphonem szybko opadło, przykryte zapewne problemami Tesli i osiągnięciami SpaceX.

Teraz jednak w sieci pojawiły się zdjęcia przedniego oraz tylnego panelu urządzenia, które ma być podobno smartphonem Tesli.

Jeśli chodzi o wygląd, to urządzenie, ze swoimi miniaturowymi ramkami i wcięciem u góry ekranu, w oczywisty sposób nawiązuje do iPhone’a X. Tylny panel ma natomiast wcięcia na dwa obiektywy głównego aparatu fotograficznego, spory głośnik oraz logo producenta. Według plotek urządzenie ma nosić nazwę Quadra i właściwie tyle na razie o nim wiadomo. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać, ale jeśli Tesla rzeczywiście chce produkować smartphone’y, Elon Musk na pewno sam się tym pochwali.

Zdjęcia: Flickr/Sam Felder, Gizchina

podobne treści