newswynalazki

Tesla bije rekord prędkości Hyperloop

Elon Musk pochwalił się dziś na Instagramie postępami w pracach nad Hyperloop. A konkretnie rekordem prędkości, jaki udało się firmie osiągnąć na torze testowym w Kalifornii. Tworzony przez Teslę pojazd rozwinął prędkość ponad 350 kilometrów na godzinę.

Niedawno niemieccy studenci wygrali konkurs Hyperloop pod, rozpędzając swoją kapsułę na torze testowym Tesli do prędkości 200 mil na godzinę. Teraz Elon Musk pochwalił się, że jego firmie udało się pobić ten rekord. Zbudowana przez Teslę kapsuła przemknęła przez ponad kilometrowy tor osiągając w pewnym momencie prędkość 220 mil na godzinę, czyli 355 kilometrów na godzinę.

To nie koniec. Musk twierdzi, że już niebawem rekord ten zostanie jeszcze bardziej wyśrubowany. Jak twierdzi założyciel Tesli i SpaceX, prawdopodobnie za miesiąc będzie mógł pochwalić przekroczeniem granicy 500 kilometrów na godzinę. Wymaga to jednak wprowadzenia pewnych modyfikacji i udoskonaleń, o których na razie się nie rozpisywał. Czy się uda, to przekonamy się zapewne niebawem.

Zdjęcie: Instagram/Elon Musk

podobne treści