news

Tennessee stanie się nowym domem dla 1000 ton odpadów radioaktywnych naszych sąsiadów

Podczas gdy większość ludzi stara się odsunąć od siebie zagrożenie, jakim jest skażenie mogące powstać po wybuchu elektrowni jądrowej, niektórzy mieszkańcy Ziemi lubią mieć je pod ręką w postaci odpadów radioaktywnych z importu.

Associated Press donosi o wydanej przez agencję zatwierdzającą wszystkie czynności związane z istnieniem materiałów radioaktywnych w Stanach licencji, która pozwoli miasteczku Oak Ridge w stanie Tennessee stać się posiadaczem ogromnej ilości odpadów o niskim stopniu radioaktywności. Don Safer ze stojącej po drugiej stronie barykady ekologicznej organizacji Tennessee Environmental Council twierdzi, że to te same 1000 ton wyprodukowanych przez elektrownie atomowe w Niemczech, których przyjęcia odmówiły Czechy.

EnergySolutions, firma z Utah zajmująca się utylizacją opadów twierdzi, że proces przetworzenia ich jest w stu procentach bezpieczny. Skoro tak, to czemu stan Tennessee jest jedynym w Ameryce, w którym prawo pozwala na tego typu praktyki? [AP, zdjęcie: Shutterstock]

podobne treści