film

Ten robot jest kluczem do rewolucji. Zapowiedzi sci-fi Chappie

W sieci zadebiutowały trzy nowe reklamy telewizyjne nadchodzącej wielkimi krokami premiery Chappie. Nowy film autorstwa Neilla Blomkampa, twórcy Dystryktu 9 Elizjum trafi do kin już na początku następnego miesiąca. Zapowiedzi produkcji z udziałem Hugh JackmanaSigourney Weaver do zobaczenia poniżej:

 

Film jest rozwinięciem krótkometrażowego projektu Blomkampa, Tetra Vaal, który powstał w 2004 roku i jest fikcyjną reklamą humanoidalnego robota policyjnego na ulicach Johannesburga. Mimo, że powstał już dziesięć lat temu, nadal, od strony CGI, wygląda dobrze. Sam Chappie będzie opowiadał o robocie wyposażonym w sztuczną inteligencję, który został skradziony przez dwójkę lokalnych gangsterów (duet z Die Antwoord), by wykorzystać go do swoich własnych, złych celów.

Neill Blomkamp, oprócz reżyserowania filmu, zajmuje się również wspólnie z Terri Tatchellem (Dystrykt 9) jego scenariuszem. W Chappie, oprócz Hugh Jackmana (Wolverine, Prestiż) i Sigourney Weaver (ObcyAvatar) zagrają Sharlto Copley (Dystrykt 9Elizjum), Ninja i Yolandi Visser (członkowie zespołu Die Antwoord), oraz Jose Pablo Cantilla (AdrenalinaElizjum). Światowa premiera filmu zaplanowana została na 4 marca tego roku. Do Polski film trafi dwa dni później.

podobne treści