film

Ten budynek to nie dom. To jednostka badawcza. Zwiastun Ex Machina

Już jutrzejszego popołudnia w polskich kinach zagości Ex Machina. Debiut reżyserski Alexa Garlanda, autora scenariuszy takich produkcji, jak chociażby 28 dni później czy W stronę słońca opowiadał będzie o młodym naukowcu, który został uwikłany w pewien niecodzienny eksperyment z udziałem sztucznej inteligencji. Zapowiedź produkcji z udziałem Domhnalla GleesonaOscara Isaaca do zobaczenia poniżej:

 

Caleb (Gleeson) jest dwudziestoparoletnim programistą w największej korporacji internetowej, któremu udaje się wygrać konkurs, nagrodą w którym jest spędzenie tygodnia w górskiej posiadłości prezesa firmy, Nathana (Isaac). Po przybyciu na oddalone od cywilizacji miejsce okazuje się jednak, że Caleb będzie musiał uczestniczyć w dziwnym i zarazem fascynującym eksperymencie, prowadząc interakcję z pierwszą prawdziwą sztuczną inteligencją, umieszczoną w ciele żeńskiego robota.

Obok przygotowujących się do pracy nad Gwiezdnymi wojnami: Przebudzenie Mocy Domhnallem Gleesonem (FrankPrawdziwe męstwo) i Jasonem Isaacem (Co jest grane, Davis?Drive), w filmie zagrają Alicia Vikander (Till det som ar vackertAnna Karenina), Chelsea Li (SkyfallCzas na miłość), Corey Johnson (Kapitan PhillipsSzeregowiec Ryan), Sonoya Mizuno (Venus in Eros) oraz debiutująca Sammara A. Templeman. Premiera Ex Machina odbyła się już w wielu krajach, a w Polsce film zobaczyć będzie można już w ten piątek.

podobne treści