news

Telewizory 3D od Sony będą tańsze od sprzętu Panasonica

Już pod koniec marca w USA powinny pojawić się pierwsze telewizory trójwymiarowe od Samsunga i Panasonica. Choć Sony planuje premierę swojego sprzętu dopiero na czerwiec, przekazał ciekawe informacje o modelach LX900, HX900 i HX80. Premiera telewizorów odbędzie się na rynku japońskim, a Sony obiecuje, że jego odbiorniki będą tańsze od telewizorów 3D Panasonica.

Jak donosi serwis Akihabara News, którego dziennikarze byli na premierze prasowej telewizorów, LX900 jest najbardziej warty pożądania. Model wyposażono w czujniki Intelligent People, które dostosowują obraz i dźwięk do odległości widzów od odbiornika. Telewizory można też tak zaprogramować, że wyłączają się, gdy wychodzisz z pokoju. LX900 będzie można kupić z 40-, 46-, 52- i 60-calowym ekranem LED, będzie miał dostęp do bezprzewodowej sieci LAN. Do odbiornika dołączono dwie pary okularów 3D. Cena wersji 46-calowej to 350 tysięcy jenów, czyli około 11 tysięcy złotych.

Można poczekać na kolejną generację, zapewne tańszą, lecz znajdzie się na pewno wielu bardziej niecierpliwych nabywców. [Akihabara News, Reuters]

podobne treści