news

Telefony z Windows Phone 7 w Polsce

Zdążyliście już poznać najnowszy system operacyjny Windows Phone 7,
teraz pora przyjrzeć się sprzętowi na którym będzie on śmigać. Oto pierwsze
telefony, z jakimi Windows Phone 7 będzie dostępny w Polsce.

Jak już zapewne wiecie, Microsoft dosyć wysoko zawiesił poprzeczkę twórcom telefonów komórkowych dla Windows Phone 7. Z pośród wielu wymogów można wymieć: konieczność umieszczenia modułu GPS, istnienie trzech głównych przycisków na przednim panelu telefonu (w tym „Start” zawsze w pozycji centralnej), możliwość kręcenia filmów w jakości 720p czy niemożliwość ingerowania w wygląd menu głównego systemu. Skąd te wymogi? Możliwe, że aktualizacje systemu operacyjnego będą wymagać mocniejszego sprzętu niż ten, na którym WP7 już teraz płynnie by chodził.

Rzućcie okiem na niektóre telefony, które HTC, LG oraz Samsung przygotowały z myślą o najnowszym systemie firmy Microsoft:

HTC Trophy

Najprawdopodobniej najtańszy smartfon z WP7 na rynku. Jego smukła (118.5 x 61.5 x 11.96mm), nie urywająca głowy swoim wyglądem obudowa kryje w sobie: 8GB miejsca na pliki, 576MB pamięci ROM i 512 RAM, 3,8-calowy ekran WVGA oraz 5-megapikselowy aparat fotograficzny.

HTC HD7

HD7 robi spore wrażenie pod wieloma względami. Posiada ogromny, 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli, 16GB dysk twardy, waży 162 gramy (o całe 22 więcej od Trophy), posiada wysuwaną nóżkę umożliwiającą na przykład oglądanie filmów bez konieczności trzymania telefonu w rękach oraz dźwięk w jakości Dolby Mobile. Strach pomyśleć, ile będzie kosztować w ofercie polskich operatorów sieci komórkowych.

LG Swift 7

Niech was nie zdziwi nazwa tego smartfonu. Wcześniej był przedstawiony przez nas jako LG Optimus 7, jednak z oczywistych względów musiał zmienić swoją nazwę na Swift (lecz tylko w Polsce i Portugalii). Telefon od LG został wyposażony w 3,8-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości 800×480 pikseli (jedna z dwóch dopuszczonych przez Microsoft rozdziałek), procesor Qualcomm QSD8650 z taktowaniem 1GHz, 16GB pamięci flash i 5MPx aparat z fleszem diodowym. Wszystko to zamknięte zostało w estetycznej, dobrze leżącej w dłoni czarnej obudowie.

Samsung Omnia 7

Telefon firmy Samsung zrobił wczoraj na mnie największe wrażenie. To, co odróżnia Omnie 7 od pozostałych telefonów z mobilną Windą 7, to jej ekran. Wielki, przepiękny, z perfekcyjnym kontrastem wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 4 cali. Tylko w Omni nie widać było przejścia między czernią tła interfejsu użytkownika i czarny kolorem obudowy telefonu. Wisienką na torcie jest procesor QSD8250, ten sam, w który został wyposażony Nexus One firmy Google.

Co łączy te wszystkie telefony poza cechami, które już wymieniłem? Brak slotu na kartę pamięci. To nie żart. Właściciele telefonów z Windows Phone 7 będą mieli do dyspozycji gigabajty miejsca zbudowanego w smartfon oraz wirtualny dysk SkyDrive Microsoftu. Jak się wam podoba takie rozwiązanie?

podobne treści

 • lestat230

  Wejdźcie sobie chłopaki z gizmodo na pdaclub jest tam więcej informacji na temat nowych telefonów z win7 będziecie mogli sobie w ten sposób zaktualizować powyższego posta.

 • xares84

  a jak z dostepem do marketplace i xbox live w naszym kraju?

 • lof

  Co jest po śmierci – śmierć ?

  http://smierc.org/

  Siedzisz i zadajesz sobie pytanie – co jest po śmierci? Kiedy to nadejdzie i jak odsunąć datę śmierci?
  Próbujesz walczyć, ale twoja walka o to, aby być zdrowym przypomina walkę „z wiatrakami”.
  Rzucasz palenie, po czym wychodzisz na ulicę i wdychasz świeże powietrze z rur milionów samochodów.
  Przestajesz pić alkohol w zamian za kubek mleka ze sklepu lub napoju pod nazwą „Coca Cola”.
  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to mleko tak naprawdę jest tylko napojem zmodyfikowanym,
  a wynalazek zwany „Coca Cola” jest wspaniałym środkiem do czyszczenia zardzewiałych powierzchni metalowych.
  Nasuwa się od razu powiedzenie – „Nie pij, nie pal a zdrowszy umrzesz”.
  Przy całej swojej wiedzy i świadomości odejście w pustkę wydaje się niemożliwe.
  Gdyby tak było to wiara w Boga, nie miałaby racji bytu. A jednak są świadectwa, są świadkowie i są przepowiednie,
  są proroctwa. Człowiek powinien żyć i umrzeć godnie. Nie jest ważne, że jest dozorcą czy ministrem.
  Będąc szczęśliwym odpowiedź na pytanie – co jest po śmierci? Będzie prosta.

  http://smierc.org/

 • qq

  Interface WP7 jest bardzo fajny i szybki (pierwszy ekran) ale już ekran wyboru wszystkich aplikacji jest biedny i niedorobiony. Brakuje tam widoku ikon oraz wyszukiwarki.

  W głównym ekranie WP7 brakuje tapety. Przydał by się przełącznik – półprzezroczyste kafle z tapetą w tle lub czarne tło.