news

Telefon wytrzyma 15 lat w oczekiwaniu, aż będzie potrzebny

Alarmowy telefon przeznaczony został do trzymania w aucie na wypadek konieczności wezwania pomocy i utraty innych środków komunikacji. Cecha wyróżniająca Spare One firmy Xpal Power to czas oczekiwania.

Producenci twierdzą, że wystarczy jedna bateria AA, by telefon zadziałał nawet po 15 latach uśpienia. Do tego Spare One kosztuje tylko 50 dolarów, co nie jest oszałamiającą ceną za spokój. Tym bardziej, że dziś telefony z prądożernymi ekranami dotykowymi dość często się rozładowują, odcinając nas od pomocy.

Należy pamiętać, że to nowy produkt, więc nie było jeszcze możliwości dowieść, że telefon wytrzyma owe 15 lat, pozostaje zaufać producentom.

Spare One obsługuje dwie częstotliwości i ma slot na kartę microSIM. W cenie zawarto nawet baterię, co jest dziś rzadkością. [Engadget]

podobne treści

 • gosc

  hmm zwykla bateria AA? przeciez ona nie wytrzyma tyle same z siebie. i to pewnie bedzie obroną producenta. „gdyby bateria utrzymała napięcie, to telefon by zadziałał” ;)

 • b-banan

  a kwestia by po 15 latach miec nadal aktywna karte?
  doładowywanie pre-paida odpada a abonament przez 15 lat nawet ten najtańszy podnosi cene telefonu z 50 dolarow do 1000 ;p

 • c-cytryna

  karta moze byc nieaktywna, na 112 zawsze zadzwonisz.

 • luksus007

  zeby zadzwonic na 112 nawet karty nie potrzeba