news

Tegra 2 Nvidii dubluje Samsunga S pod względem szybkości

Najnowszy test przeprowadzony przez użytkownika Carrypad pokazuje, jak mobilny czipset Nvidii wyprzedza o kilka długości pozostałe podzespoły instalowane w smartphone’ach z systemem operacyjnym Android. Tegra 2 jest przy nich demonem szybkości.

Do testu użyto narzędzia o nazwie Quadrandt sprawdzającego pod wieloma kątami (procesor, pamięć, grafika 2D/3D, I/O) wydolność urządzeń obsługiwanych przez system operacyjny firmy Google oraz kilka mobilnych urządzeń elektronicznych, takich jak: smartphony Nexus One, Motorola Droid X, Samsung Galaxy S oraz netbook Toshiba AC100. Wynik doświadczenia najlepiej widać na wykresie powyżej.

Warto podkreślić, że netbook, w przeciwieństwie do smartphone’ów z czołówki, nie miał zainstalowanej najnowszej wersji Androida, która to nie wykorzystuje akceleracji JIT – Just In Time. Oznacza to, że Tegra 2 będzie miała nam jeszcze więcej do zaoferowania w przyszłości. [Gary Cutlack/giz, Carrypad, SlashGear]

podobne treści

 • pchrza

  Ciekawe czy ta tegra pracuje a Androidem 2,2, jak by wykres był pełny to zobaczylibyśmy że Nexus One z tym samym systemem operacyjnym co Galaxy S (2,1) jest od niego dużo wolniejszy, poczekajmy z zachwytem na benchmark robiony w identycznych warunkach.

 • pchrza

  Nie doczytałem do końca artykułu, wynika z tego że ta tegra jeszcze wysunie swój słupek na wykresie.

 • Anonim

  Nie przesadzałbym z tym dublowaniem, bo SGS po tzw LagFix, czyli zmiany systemu plików dla danych z RFS na ext2 uzyskuje w okolicach 2000punktów. Warto byłoby raczej porównać konkretne elementy jak GPU, pamięć CPU.

 • conan

  galaxy s nie ma jeszcze JIT!!!

 • Anonim

  @conan dziś pojawiła się testowa wersja jak wrócę z pracy to będę testował.

  Autorze… Toshiba, nie Tochiba.
  JIT to nie akcelerator, a metoda kompilowania do kodu maszynowego. Możesz napisać akceleracji JIT, ale nie akceleratora.

 • a

  wielka bida ten wykres – testowany byl NETBOOK – porownywany do……. SMARTPHONE!!

  rownie dobrze jakis geniusz moglby napisac i sie dziwic ze czemu PC z prockiem intel i7 jest szybszy od jakiegos tam samsung Galaxy 1

  niech wpakuje ta tegra 2 do smartphone o grubosci MAX 10mm i niech to trzyma na baterii z 2 dni to zobaczymy