news

Tego pomysłu Nokii mogą pozazdrościć Apple, Google i Microsoft

Nokia ma zdecydowanie za sobą swoje lata świetności, a to głównie z powodu podtrzymywania przy życiu przestarzałych systemów operacyjnych na komórki. Tym razem udało im się jednak wymyślić coś, co z chęcią zobaczyłbym w systemach wielkiej trójki.

Pomysł Nokii na nowy interfejs zablokowanego ekranu jest banalnie prosty i dzięki temu bardzo dobry: wystarczy przeciągnąć wyskakujący bąbelek z ikoną interesującej nas funkcji na inny, by uruchomić ją w ten sposób.

Szkoda tylko, że aby móc skorzystać z tego rozwiązania, trzeba najpierw zostać właścicielem smartfonu Nokii. Jacyś chętni? [Nokia, Engadget]

podobne treści

 • lukikanapki

  Ile czasu można na tym pomyśle zaoszczędzić; pięć sekund? Zważywszy, że nokie do najszybszych smartfonów nie należą (wiem, bo miałem) to u innych można to samo szybciej zrobić w tradycyjny sposób… Jednakże chwała im, że próbują ;).

 • nestlnik

  Jeśli zainstalują androida, włożą tegrę i ustawią cenę na poziomie 1400zł chętnie kupie. :)

 • Taki jeden

  nie zainstaluja androida bo maja maemo….
  mam nokie z symbianem i nei narzekam, narzekaja tylko ci, ktorzy wrzucaja pelno niepotrzebnych smeici, ktore dzialaja w tle..

 • a

  juz widze ta agresje w przeciaganiu/trafianiu w babelka

 • michald93

  Za jakiś czas będzie można takie coś znaleść na cydi ;).

 • Anonim

  Przypomina mi to puzzle w BadaOS…

 • dob3k

  Papols ;D

 • pawlakpl21

  nuda, ściągnięte z Samsunga Wave i bady !

 • AleX

  Szkoda, że autorowi tego newsa brakuje profesjonalizmu oraz obiektywizmu. Szczególnie ostatnie zdanie tej publikacji to kompletna dziecinada i propaganda anty-Nokia :/
  Takie denne uwagi powinien sobie zachować dla siebie.

 • pawlakpl21

  @AleX: jak coś jest dobre, to samo sie obroni

 • AleX

  „pawlakpl21”, to co napisałeś to tylko puste hasło – jak coś będzie odpowiednio dyskredytowane przez negatywną propagandę medialną to równie dobrze może się „nie obronić”. Poza tym to co ten twój tekst ma do rzeczy? Usprawiedliwia to jakoś „redaktorka” z jego braku obiektywizmu i „nagonki” na Nokię?! Pewnie, że nie! Jak tak nie cierpi Nokii to może o tym napisać jako osoba prywatna (np. w komentarzu), a nie robić tego w ramach pracy w mediach, kryjąc się przy tym za „autorytetem” gizmodo! No chyba, że jednym z głównych motto gizmodo jest „zgnoić Nokię i piać peany pochwalne na cześć gadżetów Apple” ;) Jednakże fakt ten sprawiałby, że pod względem profesjonalizmu dziennikarskiego gizmodo bez przeszkód można by było wtedy zaliczyć do tak zwanych „mediów brukowych” ;)

 • czarnydom

  łeee nic super wybitnego:P Wolę standardowy jak htc lub iphone. Nie lubię z soniaków i samsungów i czytego androida :P

 • Michał Szabłowski

  @AleX:
  1. Żadnej propagandy ani ja, ani nikt inny z redakcji Gizmodo Polska nie prowadzi.

  2. Nagonki na Nokię nie ma, wyrażamy jedynie własne, subiektywne zdanie. Gdybym nie lubił z jakiegoś niezrozumiałego powodu produktów lub usług firmy Nokia, to raczej nie napisałbym, że Apple, Google i Microsoft mogą jej ich zazdrościć, nie sądzisz? Proszę pamiętać, że Gizmodo nie jest dziennikiem tylko blogiem. Propozycję pisania w komentarzach (do czego? postów których pisać według Ciebie pisać nie powinienem?) nie skomentuję.

  3. „zgnoić Nokię i piać peany pochwalne na cześć gadżetów Apple” – widać, że jesteś świeżym czytelnikiem naszego bloga. Raz na jakiś czas Czytelnicy zarzucają nam, że kogoś lubimy a kogoś innego nie, przy czym ilu komentujących danych post, tyle opinii. I mają Oni rację: wszystkich lubimy tak samo i tak samo nie lubimy.

  4. Za obrażanie redakcji naszego bloga dostajesz pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Następne będzie oznaczać ban i swobodę czytania „obiektywnych mediów niebrukowych”.

 • satjez

  To ja sobie będę nieobiektywny. Nie jestem autorem postu, to mogę. Mam i nokie i androida. I przy telefonie z androidem (akurat mam htc desire hd) nokia to szajs nie z tej ziemi. nie da sie tego używać bez przebijania się przez dziesiątki nielogicznych folderów, nie da się tego łatwo konfigurować a aplikacji jest jak na lekarstwo. dopóki nie wdrożą androida będzie im spadać. poki co nie ma co porównywać symbiana do androida. naprawde trzeba byc jakims zatwardziałym ślepcem, żeby tego nie widzieć. android moim zdaniem deklasuje też Phone OSa. ale tutaj oczywiście różnica jest znacznie mniejsza.