gadżety

TecTile: Programowalne naklejki NFC Samsunga

Potencjał NFC zazwyczaj stara się wykorzystać do przeprowadzania transakcji bezgotówkowych. Jest to jednak tylko jedno z pól, na którym ta rozwijająca się technologia może się sprawdzić. Samsung planuje upowszechnić ją sprzedając TecTiles, którym przypisać można wiele nowych ról.

TecTile to mała naklejka o boku długości ok 2,5 centymetra z nadrukowanym chipem NFC. Ich funkcjonalność zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni użytkownika – za pomocą darmowej aplikacji będzie można w łatwy sposób zaprogramować je by spełniały jakąkolwiek funkcję. Przykładowo:

  • Naklejkę taką przykleić można na biurku. Po przyjściu do pracy można położyć na nim telefon, w którym włączona lub wyłączona zostanie pewna funkcja, na przykład włączyć WiFi czy wyłączyć dźwięk.
  • Można nakleić TecTile na drzwi wejściowe do domu i po przyjściu z pracy przejechać po nim telefonem, który wyśle sms’a do żony, że już jesteśmy.
  • TecTile można także nakleić na witrynę sklepową by klienci mogli w łatwy sposób zostać fanem naszego sklepu na Facebooku, czy zdobyć wirtualną kartę uprawniającą do zniżki.

Możliwości jest bardzo dużo, TecTile mają być łatwe oprogramowania. Do sprzedaży wejdą 21 czerwca i kosztować będą niecałe 15 dolarów za 5 sztuk. Mają współpracować z każdym telefonem Samsunga, który obsługuje NFC. Nie powinno być więc problemów z telefonami innych producentów. Niestety będziemy musieli trochę poczekać zanim TecTile trafią do Polski – strona, na której można je zamówić, obsługuję aktualnie wysyłkę tylko do USA.

[Samsung]

podobne treści