krótka piłkanewssmartfony

TechCrunch: smartfon 3D Amazonu będzie korzystać z technologii Okao Vision

Choć rozmaite doniesienia na temat możliwości nowego smartfona Amazonu przewijają się w mediach od grubo ponad miesiąca, dotychczas nie mieliśmy do czynienia ze zbyt wieloma szczegółowymi informacjami na temat trójwymiarowego ekranu tego urządzenia. Na kilkanaście dni przed prawdopodobną premierą urządzenia, zaległości te postanowił nadrobić serwis TechCrunch, który poinformował, że za kreowanie efektów 3D w nowym cacku amerykańskiego giganta będzie odpowiadać opracowana przez japońską firmę Omron technologia Okao Vision.

Zgodnie z informacjami portalu, mimo, że twórcy techniki początkowo nie zakładali, iż może ona trafić do wyposażenia urządzeń tego typu, inżynierowie Amazonu zmodyfikowali ją tak, aby za jej pomocą urządzenie było w stanie wyświetlać trójwymiarowy obraz na zwykłym, niewielkim ekranie LCD. Detale jej faktycznego funkcjonowania pozostają jednak z grubsza nieznane.

Jednocześnie redakcja TechCrunch potwierdziła, iż układ będzie korzystać z zestawu kilku kamer pracujących w podczerwieni zamontowanych na froncie smartfona. Tak jak wynikało to z mnóstwa poprzednich informacji, ich zadaniem będzie namierzanie aktualnej pozycji oczu użytkownika aparatu. Według redakcji TC, początkowe możliwości „Kindle Phone’a” będą jednak nieco ograniczone, a celem Amazonu jest aby ich pełnia rozwinęła się przy współpracy z deweloperami dedykowanych mu aplikacji.

Co ciekawe, poza wspomnianym wyżej namierzaniem pozycji twarze, Okao Vision jest w stanie także rozpoznawać jej poszczególne elementy składowe, a także płeć czy pochodzenie etniczne użytkownika danego urządzenia. Na razie nie wiemy jednak, czy funkcje te znajdą się w wyposażeniu modułu obecnego na pokładzie ostatecznej wersji smartfona. O tym czy tak też będzie w rzeczywistości przekonamy się zapewne już 18 czerwca.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści