mobilenewssmartfony

TechCrunch: Google planuje zakup konkurenta Apple Pay

Nic nie stanowi tak wspaniała bodźca do prac nad udoskonaleniem swych produktów, jak perspektywa rywalizacji z Apple. Znany serwis branżowy TechCrunch donosi, że Google chce już teraz ubezpieczyć się na wypadek konkurencji z platformą Pay i usiadło do rozmów w sprawie przejęcia praw do systemu płatności Softcard, należącego do trojga operatorów komórkowych – T-Mobile, Verizon i AT&T.

Pomimo dużych wysiłków sieci, ich wspólny projekt nie odniósł spodziewanego sukcesu na rynku i od początku zdawał się być skazany na nieuchronne bankructwo. Źródła TechCrunch twierdzą, że w najgorszym momencie Sofctard notował aż 0,5 miliona dolarów strat dziennie, zmuszając właścicieli do przeprowadzania kolejnych zwolnień pracowników. Od tamtej pory sytuacja nie uległa specjalnej poprawie, a według portalu jego sprzedaż jest postrzegana jako jedna z niewielu szans na szybkie odzyskanie środków przeznaczonych na rozwój systemu. Co ciekawe, kilka miesięcy temu twórcy dokonali zmiany jego początkowej nazwy „Isis Mobile Wallet”, która mogła kojarzyć się ze znaną organizacją islamskich terrorystów.

Poza gigantem z Mountain View, wstępne zainteresowanie zakupem wykazały też ponoć Microsoft i PayPal, które zapewne przyczynią się do pobicia stawki zaproponowanej przez Google. Według informacji serwisu, nie wiadomo czy internetowy kolos przekształci Softcard w swój własny system płatności zbliżeniowych, czy też wykorzysta go w ramach rozszerzenia działalności usługi Wallet.

Zdaniem TechCrunch, jednym z głównych powodów tak dużego zainteresowania zakupem firmy są należące do niej patenty, które mogą przydać się Google w zażartej rywalizacji z topowymi usługami konkurencji, w tym głównie Apple Pay. Czy przejęcie Softcard będzie wiązać się z kolejnymi pozwami sądowymi? Na razie się na to nie zanosi, ale znając obydwu gigantów branży mobilnej – zwyczajnie nie możemy tego wykluczyć.

Źródło tekstu i grafiki: Gizmodo.com

podobne treści