aplikacjekrótka piłkanews

TechCrunch: Facebook pracuje nad aplikacją do prywatnego przesyłania wiadomości – Moments

Wszystko wskazuje na to, że społecznościowy gigant zabrał się za realizację kolejnego projektu. Jak informuje znany portal TechCrunch, Facebook rozpoczął wewnętrzne testy aplikacji „Moments”, umożliwiającej bezpieczne dzielenie się treściami z wybranymi grupami odbiorców.

Według doniesień portalu, jego rozmaite źródła twierdzą, że program został jakiś czas temu przekazany w ręce niektórych pracowników giganta, którzy badają jego funkcjonalność i donoszą jego twórcom o ewentualnych problemach lub wskazówkach dotyczących ogólnego działania aplikacji:

Produkt jest obecnie testowany przez pracowników Facebooka, oceniających jego bazową funkcjonalność oraz zgłaszających ewentualne błędy. Design obecnej wersji aplikacji jest bardzo prosty i składa się w zasadzie wyłącznie z siatki podzielonej na szereg kafelków reprezentującym poszczególne grupy odbiorców (np. rodzinę lub znajomych). Taka, a nie inna konstrukcja programu sprawia, że jej potencjalni użytkownicy otrzymają możliwość łatwego i bezpiecznego dzielenia się treściami dedykowanymi konkretnemu gronu adresatów.

Celem projektantów usługi jest stworzenie aplikacji pozwalającej na szybsze przesyłanie wiadomości do wybranych grup ludzi, niż ma to miejsce w wypadku głównej aplikacji Facebooka. Całość ma koncentrować się przede wszystkim na odbiorcach, nie zaś na

Zgodnie z doniesieniami TechCrunch, aplikacja przypomina trochę w swoim zamyśle serwis Cluster, z tą przewagą, że będzie dysponować o wiele większą bazą potencjalnych znajomych posiadających swoje konta na Facebooku.

Oczywiście, nawet jeżeli informacje portalu są rzeczywiście prawdziwe, wcale nie oznacza to, że nowy twór Facebooka trafi w najbliższym czasie do sieci. Społecznościowy gigant ma już na koncie kilka projektów, które zostały porzucone w zasadzie na ostatniej prostej prowadzącej do ich premiery. Niewykluczone więc, że podobny los spotka ostatecznie testowaną aplikację Moments, jeżeli ta najzwyczajniej w świecie nie spełni oczekiwań człowieka mającego ostatnie zdanie w przypadku wszystkich przedsięwzięć serwisu, Marka Zuckerberga. Jak będzie – przekonamy się pewnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści