wynalazki

Tapeta blokująca sygnał wi-fi sprawi, że hasła przestaną być potrzebne

Naukowcy z Politechniki w Grenoble INP oraz Centre Technique du Papier opracowali tapetę, która zatrzymuje sygnał wi-fi. Dzięki niej nie będziemy się już musieli martwić, że sąsiedzi wykradli nasze hasło. Niech płacą za łącze albo się udławią!

Chwileczkę, czy to aby na pewno ma sens? Przecież bezpieczne i zmieniane w razie potrzeby hasło stanowi lepsze i znacznie tańsze rozwiązanie.

Warto jednak przyjrzeć się także nowoczesnej tapecie. Zawierające srebro kryształki zostały na materiale rozmieszczone tak, by tłumić i odbijać fale radiowe o pewnych częstotliwościach – w szczególności tych używanych przez routery. Co z oknami – spytacie? Naukowcy nadal pracują nad podobną, ale przezroczystą, powłoką, która na szkle mogłaby pełnić tę samą funkcję, co tapeta na ścianie.

Osoby, które naprawdę nie potrafią wymyślić trudnego hasła oraz ci, którzy zakochali się w przypominającym płatki śniegu motywie na tapecie, muszą wstrzymać się z zakupem do 2013 roku. Wtedy produkt pojawi się w sprzedaży w cenie „podobnej tapety średniej klasy”.

Aha, wytapetować należy też sufit. [DVICE, SlashDot]

podobne treści