biznes

Tańszy iPhone powstanie w fabrykach Pegatronu?

Foxconn, największy na świecie producent elektroniki, przez lata był podstawowym wykonawcą iGadżetów. Czasy się jednak zmieniają a Apple, jak donosi Wall Street Journal, coraz bardziej dywersyfikuje swoje zamówienia.

Steve Jobs utrzymywał podobno bardzo dobre relacje z szefem Foxconnu Terrym Gou. Efektem tego było to, że to właśnie Foxconn produkował dla Apple najbardziej zyskowne gadżety z jabłuszkiem. Jednak, w odróżnieniu od swojego poprzednika, Tim Cook wydaje się być zwolennikiem dywersyfikacji. Już wcześniej część iPhone’ów 5 została wyprodukowana w fabrykach Pegatronu, ten sam producent zajął się także składaniem dużej części iPadów mini. Teraz  Wall Street Journal donosi, że to właśnie w fabrykach założonego przed sześcioma laty Pegatronu powstaną prawie wszystkie tanie iPhone’y, o których mówi się już od jakiegoś czasu.

Według anonimowych źródeł dziennika, Apple chce zrezygnować z usług Foxconnu ponieważ z taśm montażowych tajwańskiego producenta schodziło zbyt dużo porysowanych iPhone’ów 5. Kolejnym powodem, dla którego Apple miałoby stopniowo odchodzić od usług Foxconnu, są pogłoski o tym, że firma ta zamierza zacząć sprzedawać elektronikę pod własną marką. Choć akurat nie wiadomo czy Foxconn nie zabiera się przypadkiem za własne projekty właśnie dlatego, że Apple miałoby zrezygnować z ich usług.

Zdjęcie: Flickr/Dinosoldier

podobne treści