smartfonyWiadomość główna

Tańsze telefony z Windows Phone. Za jaką cenę?

Dobra wiadomość – Microsoft rozluźnia standardy dotyczące produkcji telefonów z Windows Phone. Zła wiadomość? Telefony te będą raczej topornymi pudełkami. To cena kompromisu.

W najbliższej przyszłości Nokia oraz ZTE będą produkowały telefony z Windows Phone, które będą miały 256 MB RAMu. Z tego powodu niektóre cechy interface’u Tango będą musiały być ograniczone. Zniknie możliwość szybkiego przełączania się między aplikacjami, zarządzanie podcastami, niektóre kodeki HD, Bing Local Scout czy automatyczne uploadowanie zdjęć do SkyDrive. Do odstrzału pójdą także aplikacje, które „obciążają procesor” takie jak wiele gier.

Zwracaliśmy już uwagę na to, że ilość RAMu od pewnego momentu nie ma znaczenia. Ale ten moment na pewno jest powyżej 256MB RAMu. Cóż, wygląda na to, że Microsoftowi bardzo zależy na tym, by Windows Phone dotarł do jak największej liczby użytkowników.

Generalnie można powiedzieć, ze im taniej tym lepiej. Ale ta zasada sprawdza się tylko do momentu, w którym przestaje się sprawdzać.

[Windows Team Blog]

podobne treści