newssmartfony

Tak wyglądać będzie Sufrace Phone?

Sprawa sprzedaży przez Microsoft działu zajmującego się telefonami każe zastanowić się nad przyszłością działań koncernu z Redmond w temacie urządzeń mobilnych. Ratunkiem może być urządzenie nazywane Surface Phone, którego domniemana specyfikacja i pierwsze zdjęcia pojawiły się niedawno w Sieci.

Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, Microsoft nie jest w komfortowej sytuacji – przejęcie działu mobilnego Nokii nie przyniosło zakładanych rezultatów, nie udały się też próby wypromowania marki Lumia jako linii, która mogłaby konkurować z Androidem czy urządzeniami Apple. Ale Redmond nie zamierza jeszcze całkowicie rezygnować z urządzeń mobilnych. Przede wszystkim Microsoft zapowiada, że nadal będzie rozwijał mobilną wersję Windowsa i wspierał producentów, którzy będą z niej korzystali, pojawiły się też plotki o nowej marce, którą Redmond zamierza wprowadzić na rynek.

Chodzi oczywiście o Surface Phone, „ostatnią nadzieję mobilnego Windowsa”, o której słyszymy już od jakiegoś czasu. Do premiery urządzenia, która ma mieć podobno miejsce w przyszłym roku, zostało co prawda jeszcze sporo czasu, ale już teraz pojawiły pierwsze doniesienia na jego temat.

Na chińskim forum Baidu pojawiła się pierwsza grafika prezentująca Surface Phone wyposażonego w etui z klawiaturą. Grafika została opublikowana przez użytkownika nokibar, który może pochwalić się historią wiarygodnych doniesień. Niezależnie od renderów urządzenia, pojawiły się też przecieki dotyczące specyfikacji technicznej urządzenia.

Ma ono zostać wyposażone w procesor Snapdragon 830 nowej generacji, którego produkcja ma rozpocząć się pod koniec bieżącego roku. Surface Phone ma pojawić się w trzech wersjach, które będą różniły się ilością pamięci RAM oraz dostępnej pamięci wewnętrznej. Pierwsza z nich ma zawierać 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, druga wersja wyposażona będzie w 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, zaś w trzeciej ma zmieścić się 8 GB pamięci RAM oraz aż 500 GB pamięci wewnętrznej. Choć akurat to ostatnie wydaje się być mało wiarygodne.

Jeśli wierzyć plotkom, Surface Phone ma trafić do sprzedaży na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 roku. Według informacji, na które powołuje się serwis Mobipicker, jego cena zaczynać się będzie od około 900 dolarów.

Zdjęcie: Baidu/nokibar

podobne treści