news

Tak wygląda farma konsol PlayStation 3 na usługach amerykańskiej armii

Siły Powietrzne USA zakupiły w zeszłym roku prawie dwa tysiące konsol PlayStation 3. W jakim celu? Na pewno nie do gry w Tekkena 6.

Czemu nie? Ponieważ wymontowano z nich napędy optyczne Blu-ray i połączono w jedną wielką superfarmę. 1760 konsol zostało podpiętych do „168 oddzielnych jednostek graficznych oraz 84 serwerów koordynujących ich pracę”. US Air Force nazwało tego krzemowego potwora „najszybszym interaktywnym komputerem w cały Departamencie Obrony”. Wojskowi stwierdzili również, że jest on 33. największym komputerem na świecie. Wierzymy.

Mark Barnell z Air Force Research Lab powiedział, że technologia Cell napędzająca konsole Sony nie powala już na kolana, i że armia rozgląda się za nowym „kombajnem”, na tyle silnym, by poradzić sobie z szybkim przetwarzaniem zdjęć satelitarnych czy wspomaganiem pracy radarów.

Nie zdziwiłbym się, gdyby Barnell chciał przez to powiedzieć „Sony, pośpieszcie się z PlayStation 4, będziemy potrzebować ich 3000 sztuk w przyszłym roku”. [Cleveland.com, Gamasutra]

podobne treści

 • biuro

  i zdjęcie porjektanta skynet’u na ekranie – mocne!!

 • miknaz

  HEHE mam nadzieje ze nie zrobia aktualizacji w PSN

 • a

  nie lepiej uzyc nvidia-cuda ?

 • Michał Szabłowski

  Ciekawe co zrobili z ymi blu-rayami

 • Boss134

  Jeśli złamią te PS3 to uzyskają (powinni uzyskać) pełnię ich mocy.

 • artdar

  oni maja te starsze wersje co dalo sie linuxa instalowac jak wiadomo sony zablokowalo taka mozliwosc, wlasnie tez nie rozumiem czemu nie pujda w cuda przeciez sa te specialne karty z duza iloscia ramu ba nawet serwery w tej technologi a ta technologia jest o wilele nowasza niz ps3