videowtf

Tak wygląda eksplozja akumulatora

Choć ostatnio najgłośniej było o jednym urządzeniu, wybuchające baterie nie są tylko domeną Samsunga Galaxy Note 7. Prawdę mówiąc, tego typu incydent może wystąpić w praktycznie każdym akumulatorze stosowanym w elektronice użytkowej. Ostatnio przekonał się o tym pewien Francuz, któremu w kieszeni eksplodował akumulator do e-papierosa.

Ten konkretny incydent jest o tyle ciekawy, że miał miejsce przed wejściem do klubu nocnego, dzięki czemu uchwyciły go kamery monitoringu. Jak można przekonać się samemu, eksplozja nie była mała, a sam poszkodowany miał szczęście, że akumulator znajdował się w kieszeni kurtki, a nie w spodniach, dzięki czemu relatywnie szybko udało się go pozbyć.

Nie zmienia to jednak faktu, że poszkodowany ucierpiał z powodu poparzeń rozległych drugiego stopnia ciężkich boku oraz palców. Na razie nie wiadomo dlaczego chiński akumulator, według jego relacji zakupiony w sklepie stacjonarnym, eksplodował. Ale możliwe, że wyjaśni się to podczas postępowania sądowego, ponieważ planuje on pozwać chińskiego producenta.

podobne treści