internet

Tak według Kaspersky Lab będzie wyglądała przyszłość


Przeszłość upstrzona jest przewidywaniami na temat przyszłości, które nigdy się nie spełniły. Nie dlatego, że nie miały ku temu podstaw, po prostu dokładne przewidzenie tego, jak wyglądać będzie świat za kilka dekad, jest praktycznie niemożliwe. Ale nie przeszkadza nam to cały czas snuć takich wizji. Ostatnio pokusił się o to Kaspersky Lab, który przygotował własną wizję tego, jak wyglądać będzie świat w roku 2050.

Przyjęła ona formę interaktywnej mapy wraz z elementem odpowiadającym dzisiejszemu Google Street View, dzięki czemu użytkownik może odwiedzić wybrane miasta w roku 2030, 2040 i 2050. Oczywiście nie zwiedzimy w ten sposób całych miast, ale przygotowane ich fragmenty mają oddawać to, w jaki sposób Kaspersky Lab widzi przyszłość.

W interaktywną prezentację wplecione są poszczególne przewidywania, które dotyczą różnych aspektów życia w przyszłości. Jest ich naprawdę sporo, a ich tematyka waha się od całkiem błahych (jak na przykład toalety przyszłości) do poważnych (jak szpiegostwo).

podobne treści