news

Tak powstawały holograficzne interfejsy Tony’ego Starka

Poza ogromną fortuną i strojem Człowieka z Żelaza Tony Stark posiada jeszcze jedną rzecz godną pozazdroszczenia. Są nią komputery i ich interfejsy stworzone przez czarodziei postprodukcji z firmy Prologue.

Na stronie Motionographer osoby, które nie widziały Iron Mana 2 (są jeszcze takie?!) mogą zobaczyć efekt końcowy prac grafików 3D.

Interfejsy widoczne w Iron Manie 2 są, obok tych z Raportu Mniejszości, jednymi z najlepiej zrobionych animacji 3D pokazujących interakcję człowieka z wirtualnymi pulpitami. Przeniesienie tego typu nawigacji do prawdziwego świata zajmie zapewne jeszcze wiele lat (o ile w ogóle będzie to możliwe), co nie sprawia, że oglądanie ich na ekranie telewizora jest mniej ekscytujące.

Więcej zapierających dech w piersiach prac grupy Prologue znajdziecie na stronie Motionographer. [Kyle VanHemert/giz, Prologue, Motionographer]

podobne treści

  • mr
  • bossot

    No cóż w przeciwieństwie do „raportu mniejszości” (w którym swoją drogą niepotrzebnie wykorzystano rękawice, 2 kamerki internetowe dadzą obraz 3d, na którym starczy znaleźć obiekty przypominające ręce) ten ma przynajmniej jakieś szanse na praktyczne zastosowanie. Tyle że będzie wymagał gogli/okularów do rozszerzonej rzeczywistości ew rozpylenia w powietrzu jakiegoś neutralnego dla naszego układu oddechowego środka od którego odbijały by się promienie lasera.

  • Michumichu123

    Ach… Marzenia co ja bym za to dał tylko to moze być nawet jak w Iron Man 1 lepszej wersji filmu według mnie :D Ale to tylko błędne marzenia…