gadżety

Tajemnicze okulary Google w sprzedaży przed końcem tego roku?

okulary Google

Jeśli plotki wypływające z Mountain View są prawdą, aplikacja Google Goggles może przekształcić się w parę prawdziwych okularów HUD. Czy zbliża się śmierć smartphone’ów?

Według New York Times, kilku anonimowych pracowników Google zdradziło, że tajemnicze „okulary Google” pojawią się w sprzedaży przed Bożym Narodzeniem i będą kosztować od 250 do 600 dolarów. Aktualnie okulary opracowywane są w Google X Labs. O dziwo pracować mają na Androidzie, obsługiwać sieci 3G i 4G i być wyposażone w cały szereg sensorów.

9 to 5 Google podaje natomiast informacje dotyczące samego wyglądu gadżetu. Według nich prototyp ma przypominać Oakley Thumps, czyli można przypuszczać, że hipsterskie rogowe oprawki odejdą wraz końcem tego roku w modowy niebyt. Okulary będą oczywiście miały wbudowaną kamerę, a HUD znajdować się będzie w polu widzenia tylko jednego oka. 

Okulary mają także płynnie współpracować z całym szeregiem produktów Google. Będziecie więc a bieżąco mieli dostęp do swoich danych w chmurze, Goggles czy map. W ciekawy sposób rozwiązano problem nawigacji. Na chwilę obecną nawiguje się podobno za pomocą odpowiednich ruchów głową. 

Nie są one zaprojektowane z myślą o całodniowym użytkowaniu, więc można przypuszczać, że jeśli plotki się potwierdzą, już za rok wiele osób będzie miało problemy ze wzrokiem. Na jednym oku.

[NYT Bits]

podobne treści

  • AYvcygcvdcyc

    Mogliście z tym poczekać do pierwszego kwietnia :D