news

Tablety z Windows 8 nie będą mieć zwykłego interfejsu

Wbrew początkowym doniesieniom, tablety z Windowsem 8 i układami ARM nie będą wyposażone w standardowy interfejs. Zostaje tylko Metro UI.

Analitycy rynku chwalą ten ruch, ponieważ pozwoli on na utworzenie jednolitego, tabletowego interfejsu na urządzeniach z Windowsem 8. Już wcześniej było wiadomo, że aplikacje napisane z myślą o architekturze x86/x64 nie będą działać na tabletach z układami ARM – programiści będą musieli je napisać od nowa. Teraz dochodzi do tego możliwość uruchomienia jedynie interfejsu Metro UI. Tablety z układami x86 lub x64 będą miał dostęp do obu interfejsów.

Układy ARM są nieco mniej wydajne od procesorów x86/x64, lecz są o wiele bardziej energooszczędne, stąd ich zastosowanie w urządzeniach mobilnych (telefony, tablety). Są także tańsze, dlatego nawet najlepsze tablety z ARM są tańsze od obecnych tabletów z Windowsem 7. Windows 8 będzie pierwszym systemem z tej serii, który obsłuży architekturę ARM. [ZDnet]

podobne treści

  • don

    Dobry ruch jeszcze troche minie zanim ARM bedzie wydajny jak x86. Do tego czasu pewnie pojawi sie nowy Windows 9. A MS niebedzie marnowal mocy przerobowej by aplikacje okienkowe się zacinaly na ARM.

  • jhjhjjhjh

    z tym że są tańsze ARM to można dyskutować ;) netbooki na atomach zaczynają się od 800 zł/od 1000 na AMD i to z Windowsem…. natomiast za 800/1000 lepiej nie pisać jakiego można kupić tableta….. (pomijając Fire/Nooka)

    Rzeczywiste koszty produkcji tabletów x86 to ceny netbooków minus koszt dysku HDD a plus ekran dotykowy i flash