newstablety

Tablet z 250 GB pamięci – już wkrótce

Archos przygotował dwa tablety z Androidem 3.2 dla łasych na pojemny dysk. Urządzenia będą dostępne w dwóch rozmiarach (8 i 10 cali) w bardzo przystępnej cenie (po przeliczeniu odpowiednio 1060 i 1350 złotych). 

Archos chyba nigdy nie zdobył reputacji producenta porządnych, nowoczesnych tabletów. Teraz może mu się to udać z nową serią gadżetów. Tablety z serii G9 będą dostępne już we wrześniu. W środku znajdziecie procesor Cortex A9 OMAP4 1,5 GHz (obowiązkowo dwa rdzenie), złącze HDMI, USB i port microSD, przednią kamerę (720p), Bluetooth, Wi-Fi, GPS, a także możliwość podłączenia modemu 3G (modem chowa się za obudową). Producent chwali się możliwością odtwarzania filmów w HD (wspomina nawet format .mkv). W tablecie znajdziecie także wysuwaną nóżkę, która zastąpi podstawki.

Wbudowany dysk twardy jest tak zwanym hybrydowym dyskiem. Posiada on zarówno zwykłe talerze, jak i małą ilość pamięci flash. Dzięki temu uzyskuje się pojemność i wydajność zwykłego „twardziela”, a także krótki czas dostępu. Oczywiście modele z takim dyskiem będą cięższe, a także można spodziewać się skróconego czasu pracy na bateriach. Modele bez dysku twardego, a z jedynie 16 GB pamięci flash, są lżejsze o lekko ponad 100 gram.

Tablet 8-calowy wyświetli obraz o rozdzielczości 1024×768 (stosunek boków 4:3), zaś 10-calowy 1280×800 (16:10). Sprzętowo nie będą się od siebie różnić. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jeśli pierwsze testy tych tabletów wypadną pomyślnie, to mogą być one sporą konkurencją dla obecnie istniejących urządzeń. Biorąc pod uwagę pojemność – nie mają sobie równych. [Geek, Archos]

podobne treści

  • Anonim

    Zapowiada się ciekawie ;)
    Chciał bym zobaczyć to cudo w akcji przez moje dłonie :P

  • Sareth

    I to jest krok w dobrą stronę a nie ździerstwa na sławnych tabletach pewnej firmy w których za kilkadziesiat GB więcej trzeba dopłacać i po tysiąc złotych …