newstablety

Tablet Tango już w Google Play. Ale na razie nie można go kupić

Zapowiedziany przez Google kilka miesięcy temu Project Tango to tablet wyposażony w zestaw specjalnych czujników, które mają sprawić, by urządzenie „stało się świadome swojego otoczenia”. Wygląda na to, że już niebawem trafi on do deweloperów ponieważ Google uruchomiło dedykowaną mu stronę w Google Play.

„Siedmiocalowy tablet wyposażony jest w potężny procesor Nvidia Tegra K1, 4GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej, kamerę śledzącą ruch, zintegrowane czujniki głębi, WiFi oraz NFC” – w taki sposób Google zachwala deweloperską wersję tabletu, który, przynajmniej teoretycznie, powinien już po krótkim spacerze po pomieszczeniu, móc stworzyć jego trójwymiarową mapę. Urządzenie pojawiło się w sklepie Google Play (oczywiście w krajach, w których za jego pośrednictwem można kupić urządzenia mobilne), ale na razie z adnotacją, że tymczasowo nie jest dostępne. Google nie poinformowało niestety kiedy będzie można je kupić, ale można spodziewać się, że nastąpi to już niebawem.

Deweloperska wersja tabletu Tango będzie dostępna w dwóch kolorach (białym i czarnym) i trzeba będzie za nią zapłacić 1024 dolary.

podobne treści