newstablety

Tablet Nvidia z systemem Android

Na pierwszy rzut oka wygląda jak imitacja iPada, ale prototyp tabletu od
Nvidii znacznie ciekawiej prezentuje się w środku. Zaprezentowano go na konferencji Google I/O.

Tablet ma ekran o przekątnej 8,9 cala z aspektem 4:3. W środku urządzenia drzemie potężne serce: Tegra 2 z procesorem dwurdzeniowym ARM Cortex A9, czyli znaaacznie lepszym niż A4 w iPadzie. Będzie śmigać.

1 GB RAM także pozostawia tablet Apple w tyle. Wspomnijmy jeszcze tylko o dwóch portach USB i kamerze z przodu. Jakieś pytania?

Nie wiemy, kiedy ten tablet pojawi się w sklepach, ale oby prędko. [Matt Buchanan/giz]

podobne treści

 • ip

  I WANT ONE!!!

  iPad killer;)
  a przy okazji link i iPhone KILLERA:)

  http://www.boingboing.net/2010/05/17/iphone-killer.html

 • krzicho

  Kiedy w końcu włożą do czegoś takiego normalny system operacyjny, żeby przestała to być tylko zabawka?

 • Anonim

  Wreszcie na słowo tablet nie będzie do głowy jako pierwszy przychodził przereklamowany iPad.

 • krzychos7

  Genialne :) oczywiście mam nadzieje że o 3G nie zapomnieli. Chodź przy USB to jeszcze dało by się przeboleć bo można modemik podłączyć.
  @krzicho ale sęk w tym że tabletów z zwykłymi systemami jest już od dawna sporo, jednak są to zazwyczaj dość spore maszyny często cięzkawe a praca na baterii to ich słaba strona.
  Zaś by sprzęt był mały lekki poręczny i długo na baterii trzymał musi być w odpowiedniej technologii zrobiony a to wyklucza „normalne” systemy.
  Poza tym „normalny” to jak się domyślam w Twoim rozumowaniu Windows XP/Vista/7? No to te systemy na pewno nie nadają się na urządzenia mobilne (już pomijając wcześniej wspomniane argumenty to interfejs ich jest nie za wygodny na małym ekranie). Zaś można normalnego desktopowego Linuxa zainstalować na takim sprzęcie, wystarczy jądro na ARM i można mieć wszystko jak na normalnym PC. Tylko właśnie po co? Po to Google pracuje tyle nad Androidem by móc wygodnie używać takich cacek a nie tylko dla szpanu by były.