tabletyWiadomość główna

Tablet Google nie wcześniej niż w lipcu

Pierwsze podejście Google do sprzedaży tabletów nie nastąpi przed lipcem tego roku. Projekt co-brandowanego tabletu Google gotowy miał być już na maj, jednak Google zdecydowało się wstrzymać z wypuszczeniem urządzenia by je dopracować – donosi The Verge.

Inżynierowie z Mountain View planują wprowadzić zmiany do projektu opracowywanego we współpracy z Asustek Computer w nadziei, że uda się jeszcze bardziej obniżyć jego cenę. Według wcześniejszych informacji tablet Google miał mieć siedmiocalowy ekran, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, obsługiwać tylko WiFi i działać pod Androidem 4.0. Jego cena wynosić miała 249$ ale najwyraźniej szefostwo Google doszło do wniosku, że to nadal za dużo by skutecznie konkurować ze sprzedawanym poniżej kosztów produkcji Kindle Fire. Jeśli pogłoski o iPadzie mini okażą się być prawdą, Google wprowadzając swój mały tablet może też starać się wyprzedzić ruch przeciwnika.

Asustek pracuje nad urządzeniem w podobny sposób w jaki inni producenci współpracowali podczas opracowywania smartphone’ów sygnowanych logiem Google. Dla producentów taka współpraca oznaczała znaczący wzrost sprzedaży tych urządzeń. Wszyscy zaangażowani w projekt tabletu Google mają nadzieję, że w tym przypadku będzie podobnie.

[The Verge, zdjęcie: Tony Gil]

podobne treści