newstablety

Tablet Archos GamePad już w sprzedaży

No i stało się. Zapowiedziany już w sierpniu tego roku, 7-calowy tablet dla graczy Archos GamePad oficjalnie trafił na rynek europejski.


Choć początkowo wydawało się, że urządzenie nie przekroczy fazy prototypu i nigdy nie wyląduje w zwykłej sprzedaży, Archos zadbał o to, by ostatecznie stało się inaczej. Nietypowa hybryda przenośnej konsoli i niewielkiego tabletu już od dziś jest dostępna do nabycia na terytorium Europy za względnie przystępną kwotę nieomal 150 euro (początkowo wydawało się, że cena zakręci się w okolicach 200€).

Urządzenie (notabene – całkiem zgrabnie skonstruowane) dysponuje ładnym, 7-calowym wyświetlaczem o nie powalającej na kolana rozdzielczości 1024×600 pikseli, dość wydajnym, dwurdzeniowym procesorem Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, układem graficznym Mali 400, 1 GB-em RAM-u i 8 GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej o 32 GB kartą micro SD). Ważąca około 330 gramów całość pracuje pod kontrolą nieomalże najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean i w najgrubszym punkcie mierzy zaledwie około 10 milimetrów.

Tablet Archos GamePad jest już dostępny do nabycia na oficjalnej stronie francuskiego producenta (pierwsza partia urządzeń już się wyczerpała, następna ma trafić do sprzedaży w okolicach 18 grudnia).

[Android Central]

podobne treści