film

Ta prawdziwa historia stała się inspiracją dla Moby Dicka. Zwiastun dramatu In the Heart of the Sea

Po kasowym sukcesie, jakim było opowiedzenie historii rywalizacji Nikiego Laudy z Jamesem Huntem w filmie WyścigRon HowardChris Hemsworth nawiązali współpracę przy kolejnym filmie. Tym razem reżyser opowie historię statku Essex, na którego przygodach oparte zostało jedno z arcydzieł światowej literatury, Moby Dick. Zapowiedź In the Heart of the Sea do zobaczenia poniżej:

 

Zimą 1820 roku, nowoangielski wielorybnik Essex został zaatakowany przez coś, w co nikt by nie uwierzył: ogromnego wieloryba, w którym aż czuć było ludzką chęć zemsty. Prawdziwa historia statku zainspirowała Hermana Melville’a do napisania Moby Dicka. Jednak jest to tylko połowa.

In the Heart of the Sea podąża śladami załogi statku po tym, jak została zaatakowana i zmuszona do niemożliwego, byle utrzymać się przy życiu. Szalejący sztorm, głód, panika i rozpacz powodują, że załoga zaczyna kwestionować swoje przekonania, zaczynając na moralności ich zawodu, na własnym życiu kończąc. Kapitan poszukuje kierunku na otwartej wodzie, a jego pierwszy oficer wciąż chce upolować ogromnego wieloryba.

W niesamowitej opowieści o przetrwaniu zagrają Chris Hemsworth (Avengers, Wyścig), Benjamin Walker (Abraham Lincoln: Łowca wampirów, Sztandar chwały), Cillian Murphy (Incepcja, W stronę słońca), Ben Whishaw (Teoria wszystkiego, Pachnidło: Historia mordercy), Tom Holland (Jeżeli nadejdzie jutro, Niemożliwe), Joseph Mawle (Szepty, Heartless – W świecie demonów) oraz Charlotte Riley (Na skraju jutra, miniserial The Take). Premiera wyreżyserowanego przez Rona Howarda (Piękny umysł, Frost/Nixon) dramatu zaplanowana została na 12 marca 2015 roku.

podobne treści