news

Ta jedna, jedyna!

Pagani Zonda to pełnokrwiste ucieleśnienie sportowej, superszybkiej maszyny. I jedne z najegzotyczniej wyglądających sportowych wozów świata.

Firma Pagani znana jest z tego, że co jakiś czas wypuszcza specjalną edycję modelu Zonda skrojoną pod wysublimowany często gust klienta. I tak oto, po raz kolejny włoska firma stworzyła zjawiskowe, jak zwykle superszybkie auto – Zonda HH.Ten unikalny egzemplarz sygnowany skrótem HH zamówił anonimowy nabywca ze Stanów Zjednoczonych.

Kabriolet powstał na bazie modelu Zonda F Roadster. Wykonano go z włókna węglowego, wyposażono w tytanowy wydech i hamulce z ceramicznymi tarczami. Sercem modelu HH pozostał ten sam co w poprzedniej wersji Cinque silnik V 12 AMG o mocy 680KM. Co ciekawe w aucie zamiast łopatek przy kierownicy zamontowano tradycyjną przekładnię manualną. Jak już zdążyliście zobaczyć na zdjęciach, nadwozie będzie miało kolor niebieski z żółtymi akcentami. O designie wnętrza możemy tylko wnioskować, że i tym razem firma Pagani skomponuje je ze smakiem, z najbardziej luksusowych materiałów – szlachetnego drewna i najlepszej jakości skóry. W pełnej okazałości to auto zobaczymy najprawdopodobniej we wrześniu na targach motoryzacyjnych w Paryżu.
Podejrzewa się, że tajemniczy skrót HH to inicjały właściciela , jak to miało miejsce w przypadku Zonda PS, którą zaprojektowano dla angielskiego kolekcjonera.
Tego, czy samochód będzie spełniał normy emisji spalin i czy w ogóle zostanie dopuszczony do ruchu w Stanach Zjednoczonych, jeszcze nie wiemy…
Za niepowtarzalność trzeba jak zwykle słono zapłacić, szacuje się, że na wymarzone auto właściciel wyda około 2mln euro. Zastanawia mnie tylko jedno: Czy aby Hugh Hefner nie jest za stary na takie szaleństwa? I gdzie do diaska pomieszczą się jego króliczki?
Tutaj możecie powzdychać do wszystkich modeli Zonda.

Źródła: 1, 2, 345 i 6.

podobne treści

  • a

    to ja wam powiem ze to jest samochod ktroy bedzie trzymany w garazu i jezdzony bedzie TYLKO po specjalnym torze ew. na posesji wlasciciela

  • zuzanna.wierzbicka

    podobno właściciel obiecywał,że nie będzie to samochod na niedzielę;)zarzekał się,że w pełni wykorzysta jego osiągi:)OBY!